Przykładowe wyjazdy integracyjne dla firm:

Adrszpaskie i Teplickie Skalne Miasto, Pieniny, Góry Świętokrzyskie, Wilno, Lwów, Praga, rejsy jachtami, wycieczki rowerowe…

 

Adrszpaskie i Teplickie Skalne Miasto

DZIEŃ 1

– Spacer po Teplickim Skalnym Mieście

Skały Teplickie obfitują w liczne, unikalne formy skalne, takie jak Skalna Korona (symbol skał teplickich), Wykałaczka Karkonosza, Wierza Strażnicza, Topór Rzeźniczy i wiele innych. W głębokim kanionie Sybiru mnóstwo jest zielonych paproci i mchów oraz innych ciekawych zjawisk przyrodniczych.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

– Spacer po Adrszpaskim Skalnym Mieście

Skały Adrszpaskie położone są na południowym skraju wioski Adrszpach w Narodowym Rezerwacie Przyrody „Skały Adrszpasko-Teplickie” Są to malownicze tereny z rozległymi labiryntami oraz przejściami przez głębokie i chłodne skaliste wąwozy. Najstarszą częścią skał są tzw. ” Stare partie”- prowadzi skalnym wąwozem przez chłodny Słoniowy rynek do Małego Wodospadu. Odejścia od szlaku prowadzą do punktów widokowych i przez tunele skalne.


 

Polskie i Słowackie Pieniny

DZIEŃ 1

OPCJA 1

– spływ łodziami flisackimi po Dunajcu Sromowce Wyżne/Kąty – Szczawnica (2h 15min)

Z przystani flisackiej w Kątach łodzie zabierają nas w wyjątkową podróż. Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2 do 3 godzin. Przez większość trasy popłyniemy neutralnym pasmem granicznym jaki stanowi Dunajec. Będziemy mijać m.in. szczyty Cisowca, Zamczyska, Flakow, Rabsztyna, Macelaka, Góry Aksamitki z grotami, Trzy Korony w całej okazałości Piecki, Ligarki i Fujarki, Czerwoną Skałę, Czerteź i Czertezik, Ślimakową Skałę, a na niej gniazdo bociana czarnego i przepiękną Sokolicę…

OPCJA 2

– spacer szlakiem czerwonym ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru – zwiedzanie Czerwonego Klasztoru (muzeum) z którym związana jest legenda o latającym mnichu Cyprianie.

Bardzo przyjemna trasa wzdłuż Dunajca po stronie słowackiej.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

– Wąwóz Homole

Jest to przepiękny wąwóz w Małych Pieninach na obszarze wsi Jaworki. Założony w 1963 rezerwat ma powierzchnię 58,6 ha, osiąga długość 0,8 km i wcina się w północne stoki Wysokich Skałek, tworząc głęboki kanion o bardzo stromych ścianach dochodzących do 120 m wysokości. Po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim jego niezwykłe i malownicze kaskady, które wprawiają w zdumienie…


 

Góry Świętokrzyskie

DZIEŃ 1

Trasa wycieczki: Święta Katarzyna – Łysica (612 m) – Łysa Góra (574 m) – Klasztor Św. Krzyża – Nowa Słupia

Trasa wycieczki poprowadzi nas przez najwyższe szczyty Gór Świętokrzyskich. Zaczynamy w miejscowości Święta Katarzyna znanej m.in. z klasztoru sióstr Benedyktynek. Po minięciu bramy wejściowej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego dotrzemy do źródełka Św. Franciszka. Wypływająca z niego woda ma ponoć właściwości lecznicze, a szczególnie pomaga na wszelkiego rodzaju choroby oczu. Szlak prowadzi nas na Łysicę 612 m n.p.m. (zwana też Górą Św. Katarzyny) – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Idąc dalej miniemy szczyt Agata 608 m n.p.m. wraz z gołoborzem. Po osiągnięciu szczytu Łysej Góry 595 m n. p. m. (Święty Krzyż lub dawniej Łysiec) zobaczymy jedną z największych atrakcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego, czyli gołoborze na Łysej Górze. Prowadzi na nią zbudowana w 2005 roku platforma widokowa. Gdy już dotrzemy do zabudowań na Świętym Krzyżu na pierwszy plan wysuwa się monumentalny budynek Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W budynkach klasztornych Ojców Oblatów znajdują się m.in. średniowieczne krużganki, wirydarz, renesansowa kaplica Oleśnickich z relikwiami drzewa Krzyża Świętego oraz klasycystyczny jednonawowy kościół z obrazami pędzla Franciszka Smuglewicza.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

– zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach to zamek królewski. Historia jego powstania przypada na przełom XIII i XIV wieku. Od lat zamek jest symbolem Chęcin i jednym z najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego. Z wieży widokowej można podziwiać wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie.


 

Wilno

DZIEŃ 1

Wilno: Ostra Brama wraz z kościołem Św. Teresym, miejsca związane z Mickiewiczem, Słowackim, Miłoszem i Janem Pawłem II, Celę Konrada, Muzeum Adama Mickiewicza, spacer ulicami Starówki, Ratusz, terytorium Getta Żydowskiego, świątynie – cerkwie i kościoły, Uniwersytet Wileński (dawniej uniwersytet Stefana Batorego), zakątek gotycki – Kościół Bernardynów i Kościół Św. Anny, zarzecze, Katedra Wileńska Św. Stanisława wraz z kaplicą Królewską, Góra Giedymina – jako punkt widokowy panoramy miasta.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Wilno: polski cmentarz na Rossie, Dzielnica Antokol: kościół Św. Piotra i Pawła — zabytek klasy najwyższej – perła baroku, Pałac Sapiehów, cmentarz Wojskowy na Antokolu, gdzie Jan Paweł składał kwiaty i gdzie spoczywa 1636 polskich żołnierzy.
Troki: spacer główną ulicą miasta, obronny zamek na wyspie z końca XIV wieku, degustacja regionalnego dania – kibinów.


 

Lwów

DZIEŃ 1

Stare Miasto – Rynek z Katedrą Łacińską gdzie składał śluby Jan Kazimierz, Kaplice Boimów, Kamienice Królewska i Czarna, Apteka – muzeum, kościół Dominikanów, Cerkiew Uspieńska, Ulica Podwale i Arsenał Królewski, Baszta prochowa i pomnik Adama Mickiewicza, hotel George i Aleja Swobody, Opera – zwiedzanie teatru, dzieje Opery Lwowskiej, Kościół Jezuitów oraz kolegium Jezuickie. Plac Iwana Pidkowy, Pałac Lubomirskich, Kopalnia kawy, Katedra Ormiańska,  kamienica Pór Roku, dzielnica Żydowska – ruiny synagogi Złota Róża, Klasztor Benedyktynów, Arsenał Królewski oraz miejski bazarek artystów Wernisaż, Browar Lwowski wraz z degustacją.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Spacer na Kopiec Unii Lubelskiej – jest to kopiec usypany z okazji trzechsetnej rocznicy Unii Lubelskiej na wzgórzu zwanym Wysokim Zamkiem. W pogodne dni widnokrąg sięga aż po Woroniaki za Oleskiem oraz po Beskid Stryjski, gdzie wyraźnie występują szczyty Paraszki i Zełemina pod Skolem. Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich – najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei.


 

Praga

DZIEŃ 1

Praga: Pohorelec z barokową i rokokową zabudową, niegdyś wielokrotnie trawiony przez pożary. Najstarsza część Hradczan, Klasztor Strachowski, Loreta – replika Santa Casa we Włoszech, z kościołem Narodzenia Pańskiego, okalającymi kaplicami i Świętym Domkiem Loretańskim oraz skarbiec Loretański z „Praskim Słońcem”, Plac Hradczański – serce Hradczan, Zamek praski Hrad – rezydencja królów i cesarzy wraz z wielkim kompleksem budowli sakralnych z Katedrą św. Wita, Starym Pałacem Królewskim, Bazyliką Św. Jerzego oraz Złota Uliczka, stare Schody Zamkowe, Ogród Valdsztejna, Mala Strana – wyspa Kampa zwana Praską Wenecją, Most Karola tętniący życiem do późnych godzin nocnych, na zakończenie dnia rejs po Wełtawie.

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Praga: Plac Wacława, Pasaż Lucerna z ekskluzywnymi butikami, Ogród Franciszkanów z Kościołem Matki Boskiej Śnieżnej, Teatr Stanowy i  Karolinum – jedna z pięciu scen Teatru Narodowego, Rynek Starego Miasta – najpiękniejsze, historyczne centrum miasta z pomnikiem Jana Husa, słynnym Orloyem i Kościołem Panny Marii przed Tynem, dzielnica Żydowska – Josefov. W trakcie spaceru odwiedzimy Browar Staropramen – zwiedzanie wraz z degustacją.


 

Bory Tucholskie – wycieczka rowerowa

Projekt Kaszubska Marszruta to sieć szlaków, których założeniem było zapewnienie bezpieczeństwa poprzez ucieczkę od głównych dróg. Z uwagi na ochronę parku, przyrody i natury, zdecydowano o wykorzystaniu leśnych pasów przeciwpożarowych, które idealnie spełniły swoją rolę. Oddziela je od drogi niewielka ściana lasu, czasem tylko kilkumetrowa. Zobaczymy Skansen Józefa Chełmowskiego w miejscowości Brusy-Jaglie i Chatę Kaszubską, Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach, Tartak wodny w Chocińskim Młynie, Most zwodzony w Małych Swornychgaciach, zaporę wodną w miejscowości Mylof, która reguluje wody Brdy i Wyłuszczarnie Szyszek w Klosnowie.

DZIEŃ 1

Trasa: Brusy – Swornegacie – Małe Swornegacie – Bachorze – Chojnice – Tuchola

Dystans ok. 70km

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Trasa: Tuchola – Nowa Cerkiew – Klosnowo – Jarcewo – Czartołomie – Klosnowo – Mylof – Czarniż – Brusy

Dystans ok. 60km


 

wycieczka rowerowa

Wrota Podlasia – wycieczka rowerowa

Białowieski Park Narodowy jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Białowieski Park Narodowy chroni najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej – ostatni na niżu Europy las naturalny, o charakterze pierwotnym, jaki przed wiekami rozciągał się w strefie lasów liściastych i mieszanych. Symbolem Parku jest żubr – największy ssak lądowy Europy. Park pałacowy rozciąga się na powierzchni prawie pół kilometra kwadratowego i urządzony jest w stylu ogrodu angielskiego. Na terenie parku znajduje się muzeum z wieżą widokową, najstarszy zachowany budynek w Białowieży. Poznamy bliżej Dubicze Cerkiewne. Przejedziemy nad Zalew Bachmaty i Repczyce by dotrzeć na Świętą Górę Grabarkę i zobaczyć tamtejsze krzyże. Po drodze wiele kolorowych zabudowań: domki i cerkwie oraz piękne rejony Puszczy Białowieskiej.

DZIEŃ 1

Trasa: Pogorzelce – Białowieża – Topiło – Wiluki – Dubicze Cerkiewne

Dystans ok. 60km

Wieczorem – obiadokolacja i impreza integracyjna.

DZIEŃ 2

Trasa: Dubicze Cerkiewne – Kleszczele – Repczyce – Czeremcha – Grabarka

Dystans ok. 65km


 

Rejsy Jachtami

Relaks na wodzie, to doskonały sposób na wypoczynek i niecodzienna forma spędzania wolnego czasu na łonie natury. Grupa ludzi przebywająca na niewielkiej powierzchni uczy się współdziałania, zorganizowania i egzekwowania przydzielonych obowiązków. Uczestnicy poszukują nieoczywistych rozwiązań i budują relacje między sobą. Żeglowanie odpręża, a swobodna atmosfera otwiera umysł na nowe wyzwania.

Proponujemy Państwu rejsy jachtami ze wstępnym szkoleniem żeglarskim znanymi szlakami wodnymi. W zależności od czasu trwania rejsu i wybranego szlaku odwiedzamy miejsca ciekawe historycznie i przyrodniczo m..in. wyspę Kormoranów, jezioro Święcajty, Kisajno, Mamry, Giżycko, Mamerki – Kwaterę Główną Niemieckich Wojsk Lądowych III Rzeszy, Sztynort i wiele wiele innych…

Przejdź do paska narzędzi